Kluczowe strony home 9Celach w kontekście nauki programowania w szkołach” dumałem już dawno. Nauczą się wykorzystywać narzędzia komputerowe do nauczania programowania począwszy od najmłodszych uczniów w szkole podstawowej w klasach I-III, poprzez klasy IV - VI, kończąc na uczniach szkoły gimnazjalnej.

Nawet robot nie sprawi jednak, że szkoły będą opuszczać absolwenci z opanowanymi co najmniej podstawami programowania Do tego potrzebni są jeszcze wykwalifikowani nauczyciele. Dzięki niemu dzieci mogą stawiać pierwsze kroki w nauce programowania, ucząc się kodowania i logicznego myślenia, od razu obserwując efekty swojej pracy. W czerwcu MEN oraz Ministerstwo Cyfryzacji wspólnie zapowiedziały start pilotażu nauki programowania w szkołach.

Elementem powszechnego kształcenia informatycznego stanie się umiejętność programowania - jedna z podstawowych kompetencji XXI wieku. Dzięki Internetowi niemal każda dziedzina wiedzy stała się dostępna dla każdego. Na dzisiejszym rynku pracy w branży informatycznej coraz bardziej jest widoczny niedobór kadr kompetencjach programistycznych, zarówno w zakresie klasycznych aplikacji desktop jak i aplikacji internetowych.

Konkurs Akademia Kodowania” dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych organizowany przez firmę INTEL. Certyfikacje w obszarze nowoczesnych języków i środowisk programowania, w ramach szkoleń prowadzonych w oparciu programy szkoleniowe takich firm, jak Microsoft czy IBM. Ciekawe i profesjonalne warsztaty, tym jak rozpocząć swoją obecność w sieci a przy tym zarobić.

Top